Image

Yamaha

Yamaha Motor Co., Ltd. to japoński producent motocykli, skuterów, łodzi silnikowych i żaglowych
oraz silników zaburtowych, który powstał w 1955 roku na skutek wydzielenia ze swojego macierzystego koncernu.

Profil marki

Yamaha Motor Co., Ltd. to japoński producent motocykli, skuterów, łodzi silnikowych i żaglowych oraz silników zaburtowych, który powstał w 1955 roku na skutek wydzielenia ze swojego macierzystego koncernu. W trakcie II wojny światowej Yamaha Corporation (wówczas funkcjonująca pod nazwą Nippon Gakki Co., Ltd.) została asygnowana dekretem rządu do produkcji śmigieł do japońskich samolotów. Po wojnie firma borykała się z dużymi trudnościami, dlatego na początku lat 50. jej ówczesny prezes Genichi Kawakami podjął historyczną decyzję o wykorzystaniu istniejącego zaplecza produkcyjnego do wytwarzania niewielkich motocykli do użytku prywatnego.

Od 1955 roku Yamaha Motor Company zajmuje się produkcją pojazdów oraz silników do szerokiej gamy maszyn, w tym m.in. motocykli, skuterów, łodzi, skuterów śnieżnych i wodnych czy quadów. Jedną z gałęzi, w której Yamaha wypracowała sobie przez lata pozycję światowego lidera, są silniki zaburtowe do łodzi i pontonów.

Uniwersalność i wygoda

Silniki zaburtowe to rodzaj układu napędowego łodzi do umieszczenia na zewnątrz pawęży, który składa się z samodzielnej jednostki obejmującej silnik, skrzynię biegów i śrubę napędową. Jest to najpowszechniejszy rodzaj silników stosowanych w małych jednostkach pływających. Silniki tego typu zapewniają nie tylko napęd, ale także możliwość sterowania, ponieważ ich mocowania są zaprojektowane tak, aby umożliwić obracanie silnika, a tym samym kontrolowanie kierunku ciągu. W odróżnieniu od silników stacjonarnych można je łatwo zdemontować w celu przechowywania lub naprawy. Dlatego silniki zaburtowe Yamaha są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów na całym świecie. Dzięki swojej uniwersalności doskonale sprawdzają się choćby w małych łodziach i pontonach motorowych, jednostkach wędkarskich czy rekreacyjnych oraz w wielu innych zastosowaniach.

Doskonała reputacja

Yamaha Motor Co. cieszy się nieposzlakowaną renomą producenta, którego produkty zapewniają najwyższą jakość oraz niezawodność. Jednocześnie w swojej działalności firma oparła swoją misję na japońskim słowie Kando. Termin ten oznacza jednoczesne uczucie głębokiej satysfakcji i intensywnego podniecenia doświadczane przy napotykaniu czegoś o wyjątkowej wartości. Silniki zaburtowe z logiem trzech kamertonów idealnie wpisują się w ogólną misję firmy. Są niezwykle łatwe w obsłudze, ekonomiczne, wytworzone z użyciem najnowszych technologii i najlepszych materiałów, a przede wszystkim zapewniają doskonałe osiągi i legendarną niezawodność. Szeroka gama oferowanych produktów pozwala na precyzyjne dobranie parametrów silnika do konkretnej jednostki.

Innowacyjne technologie

Yamaha jest też liderem innowacji w branży, czego przykładem mogą być opatentowane przez firmę śruby Yamaha Dual-Thrust, zapewniające pełny ciąg w dwóch kierunkach – do przodu i wstecz, czy system Y-COP wykorzystujący znany z samochodów immobilizer do zabezpieczenia silnika przed kradzieżą. Ponadto Yamaha nieustannie opracowuje i wprowadza liczne zaawansowane technologie, takie jak elektroniczny wtrysk paliwa EFI czy układ zapłonowy PrimeStart, których celem jest poprawa osiągów, ułatwienie obsługi oraz zapewnienie maksymalnej płynności pracy swoich silników zaburtowych. Liberty Marine pełni rolę dystrybutora produktów Yamaha Motor Co., posiadając w swojej ofercie wszystkie aktualnie dostępne silniki zaburtowe tego japońskiego producenta.

Yamaha

Sprawdź modele dostępne w naszej ofercie

Skontaktuj się

Masz pytania? Napisz, zadzwoń.

E-mail:

kontakt@libertymarine.pl

+48
Szukaj

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Liberty Corp Sp. z o.o. z siedzibą ul Dąbrowskiego 207/213 93-231 Łódź